Povolania
- Administratíva
- Automobilový priemysel
- Bankovníctvo
- Cestovný ruch a hoteliérstvo
- Doprava, logistika a poštové služby
- Ekonomika, financie a účtovníctvo
- Informačné technológie
- Manažment
- Marketing a reklama
- Obchod a služby zákazníkom
Info
- Dôchodok
- Hľadanie práce
- Kariéra a profesná dráha
- Mzda
- Práca v zahraničí
- Slovník pojmov
- Testy pre výber povolania
Kariéra
všetky články >Trh práce
Od roku 2021 sa nebudete môcť presťahovať do Veľkej Británie za prácou. Sloboda pohybu medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ sa skončila a Spojené kráľovstvo zaviedlo prisťahovalecký systém, ktorý zaobchádza so všetkými uchádzačmi rovnako, bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú. Každý, koho chcete prijímať z krajín mimo Veľkej Británie, s výnimkou írskych občanov, musí spĺňať určité požiadavky a najskôr požiadať o povolenie. Požiadavky na každé vízum sú odlišné. Nový systém sa nevzťahuje na občanov EHP alebo Švajčiarska, ktorých už vo Veľkej Británii zamestnávate. Občania EHP a Švajčiarska, ktorí do 31. decembra 2020 žili vo Veľkej Británii, a ich rodinní príslušníci, môžu požiadať o schému vyrovnania EÚ. Prihlášku majú do 30. júna 2021.
Ako Brexit ovplyvní prácu Slovákov v Anglicku? Pozrite si odpovede na najčastejšie otázky slovákov pracujúcich vo Veľkej Británií.
Slovensko je na dobrej ceste k splneniu národného cieľa stratégie Európa 2020 v oblasti zamestnanosti dosiahnuť do roku 2020 mieru zamestnanosti ľudí vo veku 20 až 64 rokov na úrovni 72 %.
Väčšina Slovákov nie je spokojná so svojim zárobkom a do ideálneho platu im chýba sto a viac eur.
Každý z nás – zamestnancov, platí odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne. V niektorých prípadoch, však platí za nás tieto odvody štát. Za koho a kedy?
Miera nezamestnanosti na Slovensku je momentálne na hodnote 9,8%. Najvyššia miera nezamestnanosti je v Prešovskom kraji - 15,68%, najnižšia v Trnavskom - 3,94%.
Aj vám sa z tváre stratí úsmev, hneď ako prekročíte prah daňového úradu? Samozrejme, trochu preháňame. Tento článok nemá byť o obavách z daňového úradu, ale o jeho existencii.
Hodnota stravných lístkov sa zvýšila od 1. decembra 2016. Kto má ale nárok na stravné lístky?
Priemerná nominálna mesačná mzda sa zvýšila v novembri 2016 medziročne vo veľkoobchode o 11 % na 980 eur, ubytovaní o 7,7 % na 728 eur, maloobchode o 6,9 % na 698 eur, doprave a skladovaní o 6,3 % na 955 eur, priemysle o 4,1 % na 1166 eur, vybraných trhových službách o 2,6 % na 919 eur, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,8 % na 391 eur a v stavebníctve o 0,4 % na 717 eur. Klesla v informačných a komunikačných činnostiach o 5,9 % na 1832 eur a v predaji a oprave motorových vozidiel o 0,2 % na 1021 eur. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Určite ste sa už stretli s pojmom chránená dielňa či chránené pracovisko. O čo ide a kto môže v takejto chránenej dielni pracovať?
Najčítanejšie články
- Práca bez testov a pohovorov. Ktorá taká je?
- Pracovný pohovor otázky a odpovede - ako sa pripraviť čo najlepšie
- 4 dňový pracovný týždeň: realita alebo fikcia?
- Vedci skúmali nároky povolaní. Zistili desať najťažších pracovných profesií.
- 15 základných spôsobov, ako si vážiť sám seba a pestovať sebaúctu
Zoznam povolaní
- Krajinní a záhradní architekti
- Špecialista treasury
- Učiteľ základnej školy
- Medical advisor
- Procesný inžinier
- Gazdiná
- Lesník
- Zvárač
- Špecialisti v oftalmológii
- Tvoriví a interpretační umelci
- Spisovatelia a podobní autori
- Všeobecný lekár
- Prípravár
- Riaditeľ hotela
- Vedúci odboru
- Prevádzkový riaditeľ
- Technici v lesníctve
- Exekútor
- Ošetrovateľ zvierat
- Servisný technik